Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.
Więcej informacji w Polityce plików cookies.

License Key Error.
[Running in limited mode] [Help]

Maj
P W S C P S N
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
             
LogoLogo

Ostoja na Jarmarku Jakubowym - relacja

Zegarek dodano: 2018-08-20 10:08:57
Ośrodek w Ostoi na Jarmarku Jakubowym czyli ekoedukacja w najlepszym wydaniu!

Jarmark Jakubowy to znane wszystkim mieszkańcom regionu letnie wydarzenie, mające na celu promocję zarówno kulinarnych produktów regionalnych, naturalnych kosmetyków jak i rzemieślniczego rękodzieła. Jubileuszowa, dziesiąta edycja Jarmarku, która odbyła się w Szczecinie w dniach 19-22 lipca zgromadziła setki osób. Na placu Katedralnym i placu Orła Białego swoje wyroby zaprezentowało ponad 200 wystawców z całego kraju. Oprócz strawy dla ciała (a można było spotkać m. in. takie specjały jak keczup z dyni, turecka baklava, lemoniada z pokrzywy, rzemieślnicze piwa i wina i wiele innych) nie zabrakło atrakcji dla ducha i umysłu. Imprezie jak co roku towarzyszyły liczne spotkania kulturalne, koncerty, pokazy, prezentacje dawnych technik twórczych a także zróżnicowane warsztaty edukacyjne i animacje dla dzieci i dorosłych.

Ośrodek w Ostoi, podobnie jak w latach poprzednich otrzymał zaproszenie do współtworzenia strefy EKO, organizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Oprócz nas można też było spotkać przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Szczecinie, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego, Stacji Morskiej Uniwersytetu Szczecińskiego, czy Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

Ideą funkcjonowania strefy EKO jest promocja proekologicznego stylu życia poprzez zabawę, dlatego też dla uczestników zaplanowano wiele gier, zabaw, warsztatów i konkursów związanych z ochroną środowiska. My oczywiście dzieliliśmy się oprócz wiedzy naszą pozytywną energią! Przygotowaliśmy bogatą ofertę dla odwiedzających nasze stoisko - oprócz prezentacji działalności  jednostki i Uczelni zaplanowaliśmy także wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży. O tym, że ekologia i kreatywność to świetne połączenie mogli przekonać się nasi najmłodsi uczestnicy - wykonując ekologiczne ozdoby z materiałów recyklingowych takie jak np. żółwiowe bransoletki (co nam bardzo przypadło do gustu ponieważ to właśnie żółw jest maskotką naszego Ośrodka). Dla nieco starszych interesującą zabawą była możliwość zbudowania turbinki wodnej i przetestowanie jej na makiecie z płynącą rzeką. Oczywiście nasza obecność na Jarmarku nie mogła się obejść bez gokartów solarnych, które poruszały się dzięki zamontowanym ogniwom fotowoltaicznym. Była to świetna zabawa zarówno dla chłopców jak i dziewcząt. Rozrywka ta należała do niezwykle emocjonujących i według uczestników była to najciekawsza atrakcja Strefy EKO.

Wspólnie z organizatorami udowodniliśmy, że również w wakacje można wesoło, aktywnie i ekologicznie spędzać czas. A dla tych, którzy nie dotarli na nasze warsztaty przypominamy, że  zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca na sierpniowych półkoloniach w Ostoi (więcej informacji na temat Ośrodka, w tym oferta warsztatów na nadchodzący rok szkolny - na naszej stronie internetowej i na  Facebooku).

 Do obejrzenia zdjęć zapraszamy na nasz profil na Facebooku: https://www.facebook.com/596396763756219/photos/pcb.2016509528411595/2016509121744969/?type=3&theater

Budowa strony www współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG IIIA Polska (Województwo Zachodniopomorskie) - Meklemburgia Pomorze Przednie / Brandenburgia.
Tlo